Wyjątkowa historia z autobusu….

To niezwykła historia, która przydarzyła mi się w zatłoczonym autobusie….

Wszyscy siedzieli. Jednak na kolejnym przystanku, w pobliżu targu, wsiadło wiele kobiet z tobołami. Niedaleko mnie, nastolatek w wieku około 14-15 lat siedział w milczeniu i wyglądał przez okno.

– Jaka ta młodzież teraz jest. Nie, ustąpić miejsca starszym – zaczęła jedna z kobiet, która właśnie weszła do środka.

– Och, nie mów mi… dzisiejsza młodzież jest taka źle wychowana… – powtórzyła inna.

– Siedzi i udaje, że nie widzi..

Chłopak odwrócił głowę:

– Mówisz pani do mnie? zapytał .

– Do ciebie, do ciebie… niewychowanego, by ustępować starszym,

– Dobrze, wstanę. Ale zajmie pani moje miejsce?

Chłopiec wiercił się niezręcznie. Kiedy wstał, wszyscy natychmiast zamilkli – ledwo stał o kulach.

Nikt nie odważył się usiąść tam, gdzie on wcześniej siedział.

Wysiadłam na następnym przystanku. Jednak uczucie goryczy po tej scenie nie opuszczało mnie przez długi czas. W końcu ludzie powinni być dla siebie trochę bardziej uprzejmi i życzliwi.

Rate article
Wyznaj Sekret
Wyjątkowa historia z autobusu….