Więc. Sprawy nie potoczyły się tak, jak chciałaś. A teraz czujesz się głupio, że tak bardzo cierpiałaś. Dałaś z siebie tak wiele dla tego związku, a teraz masz tylko emocjonalne rany i blizny. Kiedy wszystko się zaczęło, miałaś wątpliwości. Ale i tak pozwoliłaś sobie się zakochać. Pozwoliłaś sobie stać się bezbronną.
Postanowiłaś po prostu zaryzykować. Zdecydowałaś się iść na oślep, ponieważ myślałaś, że właśnie to musisz zrobić, aby znaleźć miłość. Ale to nie było tego warte, prawda? Wiedziałaś o tym. Wiedziałaś, że nie powinnaś być tak nieostrożna. Ale postawiłaś wszystko i przegrałaś. A teraz jesteś załamana i zdruzgotana.
Tak to jest, gdy ma się złamane serce. Byłaś w euforii, myśląc, że znalazłaś miłość. Widziałaś piękne, szczęśliwe pary, wszystko układało się po ich myśli. Ty też tego chciałaś. I czekałaś na okazję. I nadeszła. Miałaś wielkie nadzieje. Zaczęłaś marzyć o życiu, jakie moglibyście wieść we dwoje.
Twój umysł mówił ci, żebyś się nie spieszyła, ale twoje serce było w wirze. Serce mówiło ci, żebyś o niczym nie myślała. Więc posłuchałaś swojego serca, ponieważ tego właśnie chciałaś. Pozwoliłaś sobie na bezbronność. Postanowiłaś wpuścić miłość do swojego życia. Otworzyłaś swoje serce, a w rezultacie otworzyłaś się na ból. Ale nie przejmowałaś się ryzykiem. Wiedziałaś, że to coś wyjątkowego. I podjęłaś decyzję: zdecydowałaś, że dasz temu związkowi wszystko, co masz. Miałaś nadzieję, że wszechświat wynagrodzi Ci twoje wysiłki. Myślałaś, że życie będzie dla Ciebie dobre, po prostu dlatego, że szczerze kochasz. Myślałaś, że nic nie może pójść źle w miłości, której oddałaś całą siebie.
A jednak wszystko poszło nie tak. Oczywiście, może wszystko zaczęło się dobrze. Wszystko wydawało się takie proste. Nie było żadnych trudności. Byłaś pewna, że jesteście sobie przeznaczeni. Ale potem stanęliście twarzą w twarz z rzeczywistością. Zaczęły się trudności. Zaczęliście się często kłócić. I zanim się zorientowałaś, związek się skończył. Zostałaś z niczym.
Zdecydowałaś, że miłość to kłamstwo. Postanowiłaś nigdy więcej się przed nikim nie otwierać, ponieważ doprowadziłoby to tylko do bólu. Ale to największy błąd, jaki można popełnić. Tak, w miłości nie ma żadnych gwarancji. Ale to właśnie częściowo czyni ją piękną. Ponieważ miłość jest czymś, na co trzeba zasłużyć, o co trzeba walczyć. A kiedy Ci się uda, zdajesz sobie sprawę, jak wyjątkowa jest. Rozumiesz, dlaczego warto zaryzykować?
Możesz obawiać się ponownego zakochania. Ale wiedz, że nieudany związek z jedną osobą jest okazją do znalezienia związku z kimś, z kim naprawdę powinnaś być.




