Są ludzie, których obecność poprawia naszą kondycję. Zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Ta osoba nawet nie musi się do nas odzywać , może po prostu siedzieć i milczeć, a my i tak czujemy się lepiej!
To są ludzie z pozytywną energią, którzy często nawet o tym nie wiedzą!
Krążyła kiedyś historia o pewnym aktorze. Któregoś dnia poszedł do szpitala, aby zbadać swoje serce, ponieważ odczuwał niepokojące klucia. Był już wtedy sławny, więc oczywiście ludzie go rozpoznawali, zaczęli prosić o autografy i pytać o coś. A on był miłym człowiekiem, nie chciał nikomu odmówić, więc podpisywał autografy i rozmawiał ze wszystkimi. Jednocześnie opowiadał różne historie ze swojego życia aktorskiego, anegdoty…
Następnie lekarze zauważyli, ku swojemu zaskoczeniu, że stan większości pacjentów poprawił się. Wtedy jeden z lekarzy żartobliwie powiedział do niego:
-
-Może powinieneś pójść na oddział intensywnej terapii?.
Aktor potraktował to poważnie i rzeczywiście udał się na oddział intensywnej terapii. I chociaż prawie się tam nie odzywał, po prostu był, chodził po oddziale, lekarze zauważyli, że odczyty czujników pacjentów poprawiły się. Nie rozdawał leków, nie wygłaszał zachęcających przemówień, nawet nie machał rękami – po prostu przebywał z ciężko chorymi ludźmi. A oni poczuli się znacznie lepiej!
Po tym wydarzeniu lekarze nazwali efekt poprawy stanu zdrowia “efektem Leonova” ( od nazwiska tego aktora ). Oznacza on osobę z pozytywną energią, a główną oznaką takiej osoby jest to, że inni ludzie w jej obecności nabierają chęci i siły do życia.
Chociaż eksperci twierdzą, że energia nie ma ” nie ” i “nie ma tak”, może to być prawda. Da niektórych ludzi coś staje się trującym gazem lub toksycznym promieniowaniem, podczas gdy dla innych jest eliksirem życia. Oczywiście wszystko zależy od osoby i jej stosunku do innych ludzi. Jeśli ma w sercu życzliwą duszę i współczucie, nie musi być nawet młody i zdrowy. Po prostu jego energia życiowa staje się lekarstwem i zbawieniem dla innych.
Obok takiej osoby ludzie i zwierzęta odzyskują zdrowie, rośliny ożywają. Jeśli w obecności takiej osoby pojawia się lekki uśmiech, a nawet niewielki przypływ energii, rozpoczyna się efekt uzdrowienia.
W ten sposób ludzie z pozytywną energią wpływają na innych ludzi.
Warto też okazywać im sympatię, wspierać i dziękować. Oni też są ludźmi i należy ich dobrze traktować, aby przywrócić i utrwalić ich równowagę energetyczną. A równowaga wymiany energii jest bardzo ważna!
Czy znasz takie osoby i co sądzisz o temacie naszego artykułu? Napisz swoją opinię i wrażenia w komentarzach!




