Magda i ja pracowałyśmy w tym samym dziale. Pewnego dnia, przed ważnym spotkaniem, zapomniała wziąć z domu niezbędnych dokumentów i musiała po nie wrócić. Po wejściu do mieszkania zobaczyła bardzo “ciekawą” scenę, w której jej mąż był w sypialni ze wspólną znajomą. Oczywiście była zszokowana, ale nawet tego nie okazała. Zawsze lubiłam w niej tę cechę, umiejętność całkowitego wyłączenia wszelkich emocji w niektórych momentach. Po prostu wzięła potrzebne dokumenty i wyszła.
Jej mąż był równie zszokowany i wybiegł za Magdą. Nie wiedział nawet, co powiedzieć i jak się usprawiedliwić, a Magda w ogóle nie chciała nic słyszeć. Wtedy po prostu zapytał ją, czy wraca wieczorem do domu. Magda odpowiedziała, że musi przynajmniej odebrać kilka rzeczy.
Kiedy dotarła do pracy, bardzo pomyślnie przeprowadziła ważne spotkanie z inwestorami i nawet nie dała po sobie poznać, że coś jest nie tak. Po spotkaniu zabrała mnie do toalety, opowiedziała o wszystkim i płakała przez dwie godziny.
Pod koniec dnia jej mąż przyszedł z pięknym bukietem i zabrał ją do restauracji. W restauracji Magda ponownie postanowiła wyłączyć emocje, po prostu siedząc i smakując jedzenie. Jej mąż nie wiedział, jak się usprawiedliwić, więc tylko mamrotał coś niezrozumiałego. Kiedy Magda wróciła do domu, odmówiła spania w sypialni i pościeliła sobie w salonie. Jej mąż przyszedł spać z nią, położył się i po prostu leżał obok niej, nie dotykając jej.
Rano Magda obudziła się, gdy jej męża nie było i zobaczyła nowe diamentowe kolczyki przy łóżku. Rano Magda delektowała się kawą i zastanawiała się, co dalej. Nie widziała sensu w niszczeniu swojej rodziny z powodu jednego romansu. Zostawiła kolczyki na stoliku i poszła do pracy.
Kiedy dotarła na miejsce, powiedziała mi, że po prostu nie wie, jak żyć. Jej mąż dobrze zarabia i w pełni ją utrzymuje. Mają możliwość wyjazdu w każdy weekend. Jest bardzo zżyta z mężem, jest jej rodziną i ma dobry charakter. Magda zastanawia się. Być może z drugim mężczyzną też nie będzie dobrze.
Mąż przysięgał, że już nigdy w życiu tego nie zrobi i bardzo przepraszał. Magda wyjechała na jeden dzień do rodziców, żeby mieć czas na przemyślenie sytuacji i pobyć bez męża. Dzwoni i pisze do niej, ale on go ignoruje. Ale jak będzie chciał, to się zorientuje, że Magda jest u rodziców.
Ma mu wybaczyć i żyć przyszłością, czy zmienić go na kogoś innego, z kim nie wiadomo, jak potoczy się życie.
Wybaczyłabyś komuś zdradę?




