Często zdarza się, że romantyczne okresy w związku szybko znikają. Zamiast tego z czasem czujesz, że przerosłeś swojego partnera. Twój związek zaczyna wydawać się mały, ciasny i masz wrażenie, że się w nim dusisz.
Zdałam sobie z tego sprawę w swoim związku dość szybko.
– Przestań ubierać się jak głupia! mówił mi tak o moich krótkich spódniczkach,
-Nie masz 17 lat, powinnaś wyglądać reprezentacyjnie.
Zaciskałam zęby . Co innego mogłam zrobić? Nie chciałam prowokować kolejnej kłótni.
Po mojej pierwszej wypłacie w nowej pracy zasugerowałam, żebyśmy poszli do restauracji i to uczcili.
– Restauracja jest droga – przerwał mi mój wybranek – Po co marnować pieniądze? Chodźmy nad jezioro!
Posłusznie poszedłam w nowych butach przez błoto , gdzie wszędzie śmierdziało ściekami z miejscowego szpitala.
– Spójrz, jakie pięknie! Pokazałam ukochanemu nowy manicure i pedicure, a on tylko powiedział, że wydaje pieniądze na bzdury.
– Jakie ty nosisz szpilki, jak dziwka. Nigdzie z tobą nie pójdę. Jeśli jeszcze raz je założysz, zerwiemy.
No i wkrótce się rozstaliśmy.
To było moje pierwsze doświadczenie poważnego związku. Po zerwaniu życie stało się lepsze. Poczułam się wolna, mogłam wziąć głęboki oddech. Wcześniej zawsze mówiono mi, co i jak mam robić. Zdałam sobie sprawę, że taki związek był dla mnie “za ciasny” i nie chciałam tego więcej doświadczać.
Jeśli musisz zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń ze względu na jego zazdrość, mężczyzna jest dla ciebie za mały.
Jeśli poświęcasz własną karierę i aspiracje dla niego, ten mężczyzna nie jest dla ciebie odpowiedni.
Jeśli nie masz wystarczająco dużo powietrza wokół siebie, ponieważ musisz koordynować z nim każdy swój ruch, ten mężczyzna jest dla ciebie za mały.
Oczywiście są kobiety, które lubią nosić taki ciasny gorset na co dzień. Ale większość płci pięknej chce być szanowana i mieć na uwadze swoje myśli i uczucia. Jeśli każdego dnia słyszysz tylko wyrzuty i zwroty typu “nie zrobisz tego” lub “nie pójdziesz tam”, to po co ci taki partner?
Tracisz siebie i każdego dnia stajesz się coraz bardziej nieszczęśliwa.
Czy zgadzasz się z tą opinią?




