Zostaň doma s dieťaťom. Idem sama na svadbu svojho brata.

Zostaň s dieťaťom. Ja pôjdem sama na svadbu svojho brata.

Včera sa manžel vrátil z práce a bol nejako zvláštny.

Pýtala som sa ho na tú svadbu a okamžite sklonil hlavu. Povedal mi, že na svadbu pôjde sám…

A čo ja? bola som prekvapená.

A manžel mi povedal: Zlatko, v januári som dostal len polovičnú výplatu. Takže asi pôjdem na svadbu sám. Ty zostaneš s malou. Nestane sa nič zlé. Idem na tri dni, budem musieť bývať v hoteli a niečo zjesť. A, samozrejme, musím kúpiť svadobný darček pre ženícha a nevestu.

Sme mladá rodina. Bývame v jednoizbovom byte, ktorý nám dala svokra. Som na materskej dovolenke, naša dcéra Ema má takmer dva roky. Do práce sa nehrniem. Nemám ju s kým nechať. Svokrovci nám dali byt, takže ako sa hovorí vďaka aspoň za to.

Moja mama sa vždy starala len o seba, popri práci si ešte aj privyrába. Povedala ihneď, že ak budem musieť rýchlo nastúpiť do práce, príde postrážiť Emu. Ale aby som si kúpila novú šaty či si nechala prefarbiť vlasy, o tom nech ani nesnívam. Vtedy mi určite Emu nepostráži.

Poznám maminu povahu veľmi dobre. Mimochodom, mama každý rok lieta do zahraničia. Všetky víkendy trávi v kaderníctvach a na masážach.

Žiadne veľké krízy v našej rodine neboli. Keď je manžel doma, môžem si vybehnúť aspoň na chvíľu vybaviť svoje veci. Pravda, manžel z toho veľkú radosť nemá a púšťa ma von len na chvíľu a zriedka.

A potom prišla pozvánka na svadbu.

Manželov mladší brat sa rozhodol oženiť. Svadba bude v inom meste, musíme tam stráviť tri dni. Tak som šla za mamou, nech aspoň teraz zoberie Emu k sebe. Veď svadba je vážna vec. Sú to len tri dni a Ema je pokojné dieťa, nekričí, nerobí scénky.

Mama odmietala dosť dlho a až po chvíli vzdychla a vzala si tri dni voľna v práci. Bola som neskutočne rada. Po dvoch rokoch doma som sa konečne tešila, že si trošku oddýchnem aspoň na tej svadbe…

Lenže všetky sny sa zrútili hneď po vyhlásení manžela.

Pre mňa to mal byť dôležitý moment. Rok som dojčila Emu, skoro nevychádzala z domu. Potom sa ukázalo, že nikto sa pri nej nechce zdržať. Zato manžel chodieval často na firemné akcie aj služobné cesty.

Je pravda, že jeho brata až tak dobre nepoznám. Nevestu som videla len na fotke.

Bola som z toho veľmi sklamaná. Manžel však nemal absolútne pochopenie. Mal pocit, že všetko je, ako má byť.

No, moja, hlavne že tvoja mama nie je nadšená, keď má byť Ema u nej doma. Nech si aj ona oddýchne a ty zostaneš. Načo niekoho nútiť do niečoho, čo nechce? Ak nechce, nechce. A ty moju rodinu ani nepoznáš, aký by to pre teba malo zmysel? Tvoja úloha je starať sa o Emu. Ja tam pôjdem, vybavím, vrátim sa.

Tak som sa rozhodla. Nikam nejdem ani ja. Prečo by mal manžel rozhodovať, čo mám robiť ja?

A kto má podľa vás pravdu?

Osobne si myslím, že obe moja mama aj manžel sú trošku sebeckí. Samozrejme, babka nie je povinná nonstop strážiť vnučku, no mohla by myslieť aj na dcéru, nielen na seba.

A manžel moju situáciu nechápe vôbec. Tolko času som venovala dcére a aj ja potrebujem oddych.

Mal by ukázať, že mu na mne záleží…

Dievča v tejto situácii je veľmi smutné. Je úplne závislá na manželovi. Nemá nikoho, kto by jej pomohol.

Bolo by zaujímavé vedieť, čo na to iní ľudia. Dúfam, že dievča to ešte vyrieši a povie manželovi svoj názor.

Milé ženy, nezabúdajme, že žijeme v slobodnej krajine! Môžeme povedať svoj názor, nič sa nestane. Manžel naozaj nepožiada o rozvod len preto, že poviete svoj názor. A ak áno, potom tie city neboli úprimné. Mali by sme rešpektovať aj druhých a dopriať im radosť.

Rate article
Wyznaj Sekret
Zostaň doma s dieťaťom. Idem sama na svadbu svojho brata.