Spočiatku som vôbec nechápal, prečo sa moja dcéra tak ponáhľa do svadby s chlapcom, ktorého poznala skutočne len mesiac. Dokonca som si myslel, že je tehotná. Aký iný dôvod by na to mala mať? No dcéra ma uistila, že dieťa nečakajú. Vraj sa len veľmi milujú a nevedia bez seba vydržať. Nuž, v tej chvíli som bol vlastne rád. Nie každému sa podarí nájsť také šťastie. Ihneď sa rozhodli urobiť svadbu ženíchovi rodičia dali peniaze, my sme tiež prispeli.
Svadobný obrad bol krásny, hostia sa smiali a tancovali. Iba ja som si všimol, že ženíchova mama je veľmi smutná. Najprv som si myslel, že sa jej výber syna nepáči a ani nechcem pomyslieť na to, že by som za ňou išiel. No niečo mi nedalo pokoja, tak som sa nakoniec odhodlal. Keď som sa jej spýtal, čo ju trápi, chvíľu mlčala, a potom so slzami v očiach začala rozprávať:
Táto svadba nemala byť. Môj syn tvoju dcéru nešťastnou urobí. On ju vôbec nemiluje, vôbec nie. Oženil sa len kvôli pomste. Jeho bývalá ho podviedla s jeho najlepším kamarátom a on sa rozhodol jej to vrátiť. Zakázala som mu to, ale mladí dnes starších jednoducho nepočúvajú.
Zostal som prekvapený a pomyslel si, že to sú určite len hlúposti. Viackrát som sa pýtal dcéry, či je v jej vzťahu všetko v poriadku. Odpovedala vždy, že je všetko, ako má byť. Slzám mojej svatky som vtedy nevenoval pozornosť, myslel som, že skrátka len svadbu nechce.
Lenže o dva mesiace neskôr prišla dcéra domov v uplakaná, s kuframi. Zistilo sa, že jej manžel podal žiadosť o rozvod. Stále vo svojom srdci miloval bývalú, k mojjej dcére sa už nevedel správať pekne a ženil sa len kvôli pomste. Teraz ma zmáha pocit viny prečo som to nezastavil, keď som tušil, že niečo nie je v poriadku?
Poučenie mám jasné aj keď deti veria, že počúvajú srdce, otcovská intuícia sa nemá prehliadať. Nabudúce budem viac načúvať tichým náznakom, aj keď sa všetko navonok javí krásne.




