Kristína sa vydáva hneď po dovŕšení dvadsiatich rokov. Jej manžel, Andrej, je od nej starší, ale vekový rozdiel ju nikdy neodradil. Vždy stála pevne po jeho boku ako múr. Poslednú dobu však začína ľutovať, že s ním vôbec začala. Tu je jej príbeh.
Teraz bývame v dvojizbovom byte, ktorý patrí môjmu manželovi. Zarobí si dobre, ale často musí odchádzať na pracovné cesty. Ja mám svoje malé podnikanie a zároveň študujem diaľkovo na vysokej škole. Domáce povinnosti však ostávajú len na mne. Snažím sa vždy, aby bolo všetko upratané a navarené.
Manžel platí všetky energie do toho sa nemiešam. No v poslednom čase sa mi začal sťažovať, že míňam priveľa vody a elektriny. Najprv som to ignorovala, no po čase ma jeho neustále poznámky začali rozčuľovať.
Odteraz budeš účty za vodu a elektrinu platiť ty, povedal mi raz. Stále pracujem, často som mimo domu na služobkách. Ak toľko minieš, plať si! Ostatné účty ostanú na mne, ale tieto dve položky sú od teraz na tvojich pleciach. Ak nezaplatíš, odpoja ti vodu aj elektrinu.
Aká úžasná rodina! zareagovala som. Zamyslel si sa niekedy, načo spotrebujem toľko vody a elektriny? VariTi napadlo, že varím, upratujem, periem a robím na počítači? A vôbec, prečo mi to stále vyčítaš? Mám šetriť každý liter vody, sedieť potme a umývať riad v prázdnej kuchyni? Si normálny?
Ak ty nechceš platiť, ani ja nechcem. Pokojne môžem bývať u svojich rodičov tam nebude nikto počítať, koľkokrát som si umyla ruky alebo koľko kilowatthodín spotrebujem na svietenie. Ty si var, per a šetri! Mimochodom, budeš musieť nosiť nečisté veci. Máš rád čisté košele? Tak sa skús opýtať, koľko elektriny a vody míňa práčka!
Po tejto mojej odpovedi Andrej stíchol a odvtedy sa už nesťažuje.
Podľa vás, zachovala sa Kristína správne?




