Som na materskej dovolenke. Mám dvoch krásnych synov jeden má už päť rokov a druhý prišiel na svet len nedávno.
Musím vám porozprávať jednu príhodu, ktorá sa mi stala.
Všetko to začalo zoznamom, ktorý mi dala svokra hneď po svadbe. Bola na ňom kopa bodov, ktoré by som mala dodržiavať napríklad, že môj muž je alergický na niektoré jedlá, na čo si dávam pozor. To je dôležité. Ale medzi tými odporúčaniami bolo aj to, že mu musím žehliť spodné prádlo, inak vraj bude mať modriny tam dole…
Najskôr som si pomyslela dobre, je to starostlivá mama. Veď aké úžasné je to, keď matka myslí na zdravie svojho dieťaťa aj po svadbe. Poslúchala som ju a všetky rady zo zoznamu som poctivo dodržiavala. Nebolo to nič zložité, až na to žehlenie spodnej bielizne, lebo u nás doma sme to nerobili ani moja mamka nikdy nežehli nikomu spodné prádlo.
Keď sa nám narodil prvorodený synček, najskôr sme používali plienky, ale keď prišli na rad gaťky, začala som mu automaticky žehliť aj tie. Takže teraz žehlím spodnú bielizeň hneď dvom ľuďom a je z toho hotový Tatranský štít nevyžehlenej bielizne! Stále som žehlila, lebo moja svokra verí, že horúca žehlička a para zabíjajú bacily. Dokonca mi tvrdila, že keď máme syna, musím to robiť o to viac vraj žehlenie spodkov je najlepšie pre zdravie pohlavných orgánov.
Ale nejde tu ani tak o moju svokru, ako skôr o to, že máme druhé bábätko doma. Je pre mňa ťažké všetko stíhať na čas. Myslím, že každá mama, ktorá má doma dve deti, z ktorých jedno je bábätko, vie, o čom hovorím. Snažím sa vtesnať si do dňa to najpodstatnejšie, ale tá kopa možno ešte stále rastie ako Malá Fatra po daždi.
Včera mi manžel večer oznámil, že už nemá žiadne vyžehlené spodky v skrinke. Naznačoval, že by bolo treba urýchlene žehliť. Bola som vyčerpaná a odpovedala som mu, že si môže zobrať aj spodky z hromady nevyžehlenej bielizne.
Keď som si líhala do postele, počula som, ako telefonuje so svojou mamou a sťažuje sa, že jeho žena už na to nemá čas. Veľmi sa na mňa urazil. A celé to bolo kvôli spodkám.
Žehli niektorá z vás spodné prádlo deťom? A ak áno, do akého veku? Existuje vôbec nejaký trik, ako žehlenie urýchliť? Alebo je to len slovenská povaha starostlivých mám?




