Starám sa o starého otca môjho manžela už desať rokov. V tom čase žijeme s deťmi a dedom v prenajatom byte. Sestra môjho muža, Iveta, býva v byte po dedovi. Nikto ho nepotreboval ani svokra, ani vnúčatá. Môj život sa veľmi nevydaril nikdy som nedokončila vysokú školu, skoro som otehotnela a nevytvorila si úspešnú kariéru.
Každý deň vyzerá rovnako: balansujem medzi starostlivosťou o deda a výchovou detí.
Môj muž nezvládal neustále napätie doma, takže často mizol. Ale iné ženy o neho nemali záujem mal deti a nemal vlastný byt, a tak sa vždy vracal ku mne. Odpustila som mu, hoci som ho už nemilovala. Robila som to len preto, aby mi dával peniaze na deti a dôchodcu. Iveta nás navštevovala veľmi zriedkavo a vždy mala jediný dôvod: chcela od deda dôchodok alebo sa sťažovala na svoju finančnú situáciu. Hoci by som nepovedala, že jej rodina žila zle nájom nemuseli platiť, takže si mohli dovoliť aj dovolenky pri mori.
Dedo mi pred piatimi rokmi odkázal byt v testamente:
Si pre mňa cennejšia ako všetci ostatní v rodine dohromady. Vnuk je lenivý, byt aj tak odovzdá matke alebo sestre. Nech tam bývajú tvoje deti, moje pravnúčatá. Je to taká odmena za tvoju robotu. Aby si ma raz neprekliala, že kvôli mne si mala ťažký život.
Ale nikto z rodiny to vtedy netušil. Keď sa stav deda zhoršil, jeho dcéra aj vnučka ho zrazu začali navštevovať, lebo vycítili, kam všetko smeruje, a prejavovali starostlivosť. Ale dedko nebol naivný a vedel, prečo to robia.
Keď dedo zomrel, dedičstvo sa hneď riešilo. Svokra a Iveta prehovorili môjho muža, nech sa bytu vzdá, lebo tam býva Iveta. Súhlasil, ale nikto ešte netušil o záveti.
Na druhý deň si manžel začal baliť veci a vyhlásil, že má inú ženu, a že so mnou žil len preto, aby som sa starala o deda. Odišiel a ja som pocítila, ako mi zo srdca spadol obrovský kameň. Keď sa príbuzní dozvedeli o testamente, rozpútali pravú vojnu plnú výhražných slov.
Počúvaj, ten byt nikdy nezískaš! Neviem, ako si sa o deda starala, alebo ako si ho presvedčila, nech ti ho zapíše, ale znova opakujem nikdy ho nedostaneš. Si podvodníčka a dokážeme to na súde.
Vieš, čo som si uvedomila? Že vás všetkých môžem poslať pekne kadeľahšie. Takže: zbaľte si veci a zmiznite!
Ich slová sa ma vôbec nedotkli. Viem, že môžem mať normálny život, našla som si prácu, ja a moje deti máme vlastný byt, a čo je najdôležitejšie s touto rodinou už nemám nič spoločné.
Čo by si urobila na mieste tejto ženy?
Press «Like» and get the best posts on Facebook ↓



