Štyri roky spolu: Ako ma zjav zničil kvôli nadváhe!

Volám sa Katarína Pavlíková a bývam v malebnom mestečku Spišská Sobota, kde pokojne plynie rieka medzi starými budovami Prešovského kraja. Nikdy by som si nepomyslela, že sa môj život zmení na takýto nočný mor. Rozišli sme sa. Štyri roky a tri mesiace som s ním zdieľala všetko – smiech, slzy, nádeje. A teraz som sama a moje srdce je na márne kúsky. Možno si poviete: „No a čo? Ľudia sa rozchádzajú každý deň.“ Áno, to je pravda, ale to, čo mi urobil, je neodpustiteľná zrada – ako nôž vrazený do chrbta s úsmevom na tvári.

Všetko u nás bolo takmer dokonalé. Samozrejme, hádky boli, ale nikdy to neprešlo do veľkých konfliktov. Žili sme ako jedna duša, kým ma osud nezasiahol do hĺbky srdca. Kvôli ťažkostiam v osobnom živote som začala priberať na váhe. Nehovorím, že som predtým bola modelka z obálky, ale postavu som mala celkom peknú. A potom pribrali kilogramy a môj partner – teraz už bývalý, Martin – sa stal mojím trápením. Začal ma vysmievať a ponižovať, akoby som preňho bola ničím.

Nebál sa urobiť si žarty na môj účet pred ostatnými. Pamätám si na oslavu s priateľmi, keď pod vplyvom alkoholu žartoval o mojich „kilách“, ukazoval na mňa prstom a skupina sa smiala. Jeho opilecké ospravedlnenia nezmenšili bolesť – cítila som sa ponížená a bezcenná. Posledné mesiace som sa topila v slzách častejšie ako sa tešila ze slnka. Vedel všetko – vedel, akým peklom prechádzam, poznal každý detail mojich trápení. A napriek tomu ma ďalej zrážal na zem, akoby som bola iba odpadom pod jeho nohami. Každý jeho útok robil moje problémy ešte ťažšími, ešte viac neznesiteľnými.

Jedno ráno som už toho mala dosť. Bolo mi ťažko na hrudi, slzy ma dusili, a tak som vykríkla: „Odíď!“ Ani nežmurkol – akoby na túto chvíľu čakal. Ticho si zbalil veci, zabuchol dvere a zmizol. Po štyroch rokoch ma nechal samú – trápiacu sa v agónii, topiacu sa vo svojich problémoch. Ostalo mi prázdno v duši a otázky bez odpovedí. Možno mal inú? Nič zjavné som si nevšimla, žiadne telefonáty, ani tajné stretnutia. Ale možno už našiel novú – štíhlu, krásnu, nie takú ako ja, pribranú a zlomenú?

Nečakám vaše rady ani súcit. Len vyplavujem túto bolesť, ktorá ma zvnútra páli ako rozžeravené železo. Martin pošľapal nielen moju lásku, ale aj moju vieru v seba. Každý jeho ostrý pohľad, každé slovo o mojich kilogramoch sa vrývalo do pamäti ako jazvy. Nezabudnem, ako sa mi vysmieval pred cudzími ľuďmi, ako sa na mňa pozeral s pohŕdaním, akoby som v jeho očiach prestala byť ženou. Vedel, že bojujem s démonmi vnútri, ale namiesto podpory ma ďalej tlačil hlbšie do bahna. Odišiel, neobzrel sa, nechajúc ma v tomto pekle.

Niekedy si predstavujem, že je s inou – s tou, čo je ľahšia ako vzduch, s tenkým pásom a zvonivým smiechom. Možno o takej sníval, keď som ja priberala zo stresu a sĺz? Táto myšlienka ma zožiera noci, ale nechcem poznať pravdu – tá by ma len viac rozdrvila. Štyri roky som mu dávala všetko – lásku, teplo, dušu – a on mnou pohrdol a odišiel za novým životom. Ostala som sama, s nadváhou, s bremenom krívd, s pocitom, že si ani kvapku šťastia nezaslúžim.

Ale ja vydržím. Viem, že to prekonám. Cez slzy, cez bolesť nájdem silu vstať. Každý deň sa dívam do zrkadla a nenávidím svoj odraz – nie kvôli kilogramom, ale kvôli tomu, že som mu dovolila tak ma zlomiť. Odišiel, a ja som zostala bojovať – so sebou, s minulosťou, s jeho hlasom v hlave, ktorý stále našepkáva: „Nič neznačíš.“ Modlím sa len za jedno: nech sa toto peklo čoskoro skončí. Nech sa rany zahoja, nech sa znovu cítim živá. Neodpustím mu, ale jeho zradu prežijem – kvôli sebe samej.

Rate article
Wyznaj Sekret
Štyri roky spolu: Ako ma zjav zničil kvôli nadváhe!