Prvá noc na ulici: Kedy sa rady starších zmenili na nočnú moru

Stará mama počúvala tetu a vyhodila nás s manželom z bytu. Prvú noc sme museli spať vonku.

Moja stará mama býva spolu s mojou tetou. Majú trojizbový byt v Košiciach. Najmladšia dcéra, mamina sestra, má štyridsať rokov, no nikdy nežila sama. Nemá rodinu, priateľov ani prácu, živí ju stará mama. Všetky účty platí moja mama, pretože dôchodok starej mamy nestačí na výdavky.

Nikdy som neprosila svojich blízkych o pomoc, no prišla ťažká chvíľa a rozhodla som sa to urobiť.

––––––––––

Po svadbe sme s manželom bývali v obecnom byte v Prešove. Šetrili sme na hypotéku, snovali sme o aspoň jednom izbovom byte. Dlho sme hľadali rôzne možnosti a rozhodli sme sa kúpiť ešte nedostavaný byt. Ale kde bývať pol roka?

Nerátalo sa nám prenajímať, keď sme potrebovali šetriť, nie míňať. Prišla som za starou mamou a poprosila ju, či by sme mohli bývať u nej. Jedna izba bola úplne prázdna, navyše časť bytu patrí mojej mame. S radosťou súhlasila, tak sme začali chystať sťahovanie.

Predali sme obecný byt, investovali a nasťahovali sa k starej mame. Kupovali sme jedlo a čistiace prostriedky, no správali sme sa ako hostia. Teta nám brala jedlo bez poďakovania. Od začiatku nás ignorovala. Keď sme prišli domov, zdrhla do svojej izby.

Nebol to dlhý pobyt. O mesiac neskôr mi volala mama. Bola veľmi smutná a žiadala, aby sme odišli.

––––––––––

Teta spôsobila scénu. Vadili sme jej, rušili sme jej pokoj, a tak sa kvôli nám hádala so svojou matkou.

Zbalili sme veci, vzali sme mačku a začali hľadať bývanie. Prvú noc sme museli prespať na lavičke v parku. Až na druhý deň sme našli izbák. Vďaka Bohu, mama nám pomohla s peniazmi.

Stará mama robila všetko, čo jej tá drzá dcéra povedala. Vôbec jej nezáležalo na tom, ako sa máme, či sme v pohode.

Odvtedy nemám s rodinou žiadny kontakt. Mama ma prosí, aby som sa nehnevala na starú mamu, že je pod vplyvom dcéry, ale ja to neberiem. Nechcem mať nič spoločné s zradcami.

Rate article
Wyznaj Sekret
Prvá noc na ulici: Kedy sa rady starších zmenili na nočnú moru