Po rozvode ukázal manžel svoju skutočnú odvahu

8 rokov som žila v manželstve s mojím manželom, bola som presvedčená, že je to normálny chlap, ale keď prišiel rozvod, všetko z neho vyliezlo na povrch. Dnes sa na seba tak trochu hnevám, že som s ním strávila toľko rokov, ale popravde som šťastná, že som sa ho zbavila.

Spoznali sme sa rok pred svadbou. Celkovo sme boli spolu deväť rokov. Za ten čas sa v našej domácnosti stalo všeličo hádali sme sa, zmierili sa, niekedy bolo veselo, inokedy ťažšie. Ale myslela som si, že toto je normálny život, že takto to majú všetci. Moji rodičia prežili svoje, ale sú spolu už päťdesiat rokov a stále to funguje.

Máme spolu syna dnes už má šesť, keď sme sa rozvádzali, mal päť. Manžel sa mu veľmi nevenoval, akosi všetko odkladal s tým, že veď je ešte malý, stále sľuboval, že keď podrastie, bude s ním tráviť viac času.

Do domácnosti skoro nijako neprispel, maximálne umyl riad alebo vyniesol smeti. Jeho mama ho na to naučila vraj domáce práce sú len pre ženy a chlap na to nemá ani siahať.

Moja svokra, to bolo úplne o inom. Našťastie býva v inom meste a príde k nám len trikrát do roka. Úprimne, aj to je viac než dosť. Pri každej jej návšteve začala manžela naštelovávať na svoj obraz, hádky a konflikty boli u nás na dennom poriadku kvôli prístupom, čo si doniesla ešte z domu svojho starého otca.

Najviac ma rozčuľovali jej reči o živiteľovi a gazdinej. Väčšinu príjmu do rodiny som nosila ja, môj plat prekonal jeho dvojnásobne. Takže kto má byť podľa tej tradície oporou rodiny a kto loviť mamuta, bolo úplne nejasné.

Posledný rok môj manžel nerobil skoro nič. Pandémia jeho firmu udržala chvíľku nad vodou, už sme si vydýchli, mysliac si, že je po najhoršom, no celá firma sa nakoniec potopila a všetkých prepustili. Manžel si začal hľadať prácu.

Ale vždy niečo nevyhovovalo buď malý plat, alebo ďaleko, alebo málo skúseností, alebo neseriózny zamestnávateľ. Skákal od jednej ponuky k druhej, ja som ťahala domácnosť na dve smeny ráno do roboty, poobede pre syna do škôlky, potom domov a fičali druhú šichtu. On nemá čas na domáce práce, lebo predsa hľadá prácu, vypisuje životopisy a chodí na pohovory.

Lenže žiadnu prácu, ktorú by aj chcel a vedel robiť, tak nenašiel. Ani doma ruku nepremenil. Samozrejme, mne to už lezlo na nervy. Začali sme sa viac hádať, kričala som, nadávala, treskala dverami a občas spala u kamarátky. Dala som mu poslednú šancu, ale nevyužil ju.

Napokon som to stopla, zbalila mu veci, vyhodila ho z bytu, ktorý mi rodičia darovali ešte pred svadbou, a podala žiadosť o rozvod. Niekolkokrát prišiel, že by sa chcel zmieriť, ale bola som už príliš vyčerpaná na to, aby som mu uverila. Už som bola rozhodnutá.

Po rozvode sa však ešte neupokojil, spolu so svojou mamou po mne všade kydali špinu. Mňa už ich reči nechávajú chladnou, ich rodina mi nikdy nebola blízka. Najhoršie však bolo, keď začal obťažovať mojich rodičov. Volal im, ohováral ma, rozprával nepekné klamstvá lenže moji rodičia, v ich veku, už nepotrebujú takéto zbytočné stresy.

Keď som raz nebola doma, otvoril si byt svojimi kľúčmi a zobral si môj notebook, kabát, mikrovlnku aj nejaké šperky. Samozrejme, nemám na nič z toho doklady, tak som to ani neriešila na polícii. Uvedomujem si, že som mala zámky hneď vymeniť, no vôbec by mi nenapadlo, že k niečomu takémuto dôjde.

Najväčšie prekvapenie však pripravil na súde pri riešení výživného. Požiadal o test otcovstva, lebo vraj nie je presvedčený, že syn je jeho. Odmietla som to, povedala som, že fajn, nie je otcom. To ho aj jeho matku poriadne zaskočilo. Možno som klamala, ale ten výraz na ich tvárach stál za to.

Po súde manžela vymazali zo synovho rodného listu a ja som konečne získala úplnú slobodu. Čítala som rôzne príbehy, kde takíto otcovia matky len prenasledujú, kontrolujú a znepríjemňujú im život. U nás to dopadlo tak, že ja mám všetko vo svojich rukách a on mi nakoniec urobil obrovskú službu.

Všetci, aj jeho mama, veľmi dobre vedia, že syn je jeho, je mu ako vystrihnutý z oka. Ale práve preto nechcem, aby sa s nimi stýkal, a teraz na to mám konečne plné právo, podľa papierov mi nič nemôžu. Naozaj sa prekonali. Nepotrebujem od nich žiadnu pomoc, ani výživné.

Rate article
Wyznaj Sekret
Po rozvode ukázal manžel svoju skutočnú odvahu