Po rozvode otec svojím správaním poburuje dcéru

Ja a moja dcéra žijeme z výživného, ktoré nám posiela jej biologický otec. Je to vina môjho bývalého manžela, že si neviem nájsť prácu, lebo robí všetko preto, aby som ma nikde nezamestnali. Aj keď ma niekde príjmu, po krátkom čase ma bez vysvetlenia vyhodia a vôbec mi to nemusia zdôvodňovať, všetko mi je jasné.

Všetky moje trápenia sa začali, keď som podala žiadosť o rozvod. Už som ho viac nevládala znášať vo svojom živote. Chcela som odísť pokojne, bez hádok a zbytočných emócií, no nešlo to. Bývalý manžel sa rozvodu tvrdo bránil.

Po rozvode som odišla s dcérou na návštevu k mojim rodičom do Prešova. Kým mama trávila čas s vnučkou, ja som sa snažila nájsť si nejakú prácu. Úprimne, nemám žiadne pracovné skúsenosti, pretože som predtým robila len ako pokladníčka. Iné som nikdy nerobila a ničím iným som sa nezaoberala. Bývalý muž je vedúci v jednej známej obchodnej sieti a cez svoje známosti zariadil, že ma nikde nezamestnajú.

Neprijali ma ani v jednom obchode v našom meste a aj keby áno, skoro všade ma po pár dňoch prepustili.

Bývalý muž sa na mňa usmieva a tvrdí, že s tým nemá nič spoločné. Všetky moje prepustenia pripisuje tomu, že som neschopná a nemám žiadnu kvalifikáciu. Výživné, ktoré nám posiela, je smiešne nízke, pritom má oveľa vyšší príjem, ako by bežný človek mohol očakávať. Ja spolu s mamou ledva platíme za nájom, energie a základné veci pre moju dcéru z mojej mamy dôchodku a z výživného.

Vždy, keď príde navštíviť dcéru, začne ma ponižovať. Rozpráva jej, že jej hlúpa mama opustila otca a teraz musíme žiť v biede bez hračiek a poriadneho jedla, zatiaľ čo tatko má peniaze a je mu ľúto svojej dcéry.

Potom dcére dá veľkú kôpku eur a odchádza. Najprv som tomu nevenovala pozornosť, ale moja dcéra je ešte malá a nerozumie, prečo otec má peniaze a mama nie. Poslednú dobu už začala prosiť, že chce bývať s otcom: Tatino je taký dobrý, všetko mi kúpi, a ty si zlá a prefíkaná, preto chcem byť s tatinom!

Netuším, dokedy to ešte vydržím, nervy mám už úplne na dne. Mama ma podporuje ako vie a hovorí, že sa to všetko časom zlepší, ale ja tomu neverím, lebo bývalý muž mi robí psychický nátlak a vie presne, kde sú moje slabiny. Ani si neviem predstaviť, ako to všetko zvládnem a ako ďalej žiť.

Rate article
Wyznaj Sekret
Po rozvode otec svojím správaním poburuje dcéru