Ja a moja dcéra žijeme z výživného, ktoré platí jej biologický otec. Je to bývalý manžel, kto nesie vinu za to, že si neviem nájsť žiadnu prácu robí všetko pre to, aby som sa nemohla nikde zamestnať. Ak už ma náhodou niekde prijmú, po chvíli ma prepustia bez akéhokoľvek vysvetlenia. Viem veľmi dobre, prečo to tak je.
Všetky tieto trápenia sa začali, keď som podala žiadosť o rozvod. Už som toho muža v mojom živote viac nezvládala. Chcela som odísť v pokoji, bez hádok a škandálov, lenže to nebolo možné. Môj bývalý sa rozvodu prudko vzpieral.
Po rozvode som odišla aj s dcérou k mojim rodičom do Martina. Zatiaľ čo mama trávila čas so svojou vnučkou, ja som sa pokúšala nájsť si prácu. Pravdou je, že som vlastne žiadnu poriadnu pracovnú skúsenosť nemala robila som len ako predavačka v potravinách. Nič iné som nikdy nerobila. Môj bývalý muž bol manažérom veľkého obchodného reťazca a cez svoje známosti zariadil, že ma nikde neprijali.
Nezobrali ma ani do jedného z obchodov v okolí a keď už aj áno, zanedlho som dostala výpoveď.
Bývalý sa pri tom všetkom len usmieval a tvrdil, že s tým nemá nič spoločné, vraj som len nevzdelaná a neschopná. Posiela nám len minimálne výživné, aj keď jeho plat je viac než slušný. Ja aj mama ledva pokrývame z dôchodku a z výživného účty za energie, jedlo a základné veci pre moju dcérku.
Každú návštevu, keď príde za dcérou, využije aj na to, aby ma urážal. Pri dcére poznamená, že jej hlúpa mama opustila otca, a preto žije v chudobe, bez normálneho jedla a hračiek vraj je mu jeho dcéry ľúto.
Potom svojej dcére dá veľkú sumu eur a odchádza. Najprv som tomu nepripisovala veľkú váhu, ale dcérka je ešte malá a nechápe, prečo má otec peniaze a mama nie. V poslednom čase už začala žiadať, aby mohla bývať s otcom: Tatino je veľmi milý a kupuje mi všetko, a ty si len mrzutá a zlá, preto chcem bývať s tatom!
Ani neviem, ako dlho to ešte zvládnem, nervy mám už v troskách. Mama mi pomáha, ako vie, a utešuje ma, že to spolu zvládneme, ale ja si už vôbec nie som istá bývalý presne vie, kde sú moje slabé miesta a stále ma psychicky deptá. Ani si neviem predstaviť, ako môžem takto ďalej žiť!




