**Ostrá zákruta**
Zuzana nikdy nežila sama. Najprv bývala s rodičmi, potom sa vydala a o dva roky neskôr sa jej s manželom narodila dcéra Viktória.
Aj keď od nej manžel odišiel, nejaký čas žili len ona a Viktória. A teraz zostala úplne sama. Chodila prázdnym bytom a nevedela, čo robiť, pre koho a prečo žiť? Život sa rozpadol, pred ňou sa rysovala osamelá staroba a zabudnutie.
Nerozumela, čo sa stalo, čo je s ňou zlé? S manželom sa nikdy vážne nehádali. Len drobnosti. Netlačila naňho, nechávala ho chodiť s kamarátmi, dbala na čistotu a útulnosť v byte. V chladničke vždy stál hrniec s polievkou a na sporáku hotová večera.
Zuzana si po pôrode udržala štíhlu postavu. Nikdy nemala výrazné ženské tvary. Počas tehotenstva sa jej prsia o veľkosť zväčšili, čo robilo radosť manželovi, ale keď prestala dojíčať, vrátili sa do pôvodného stavu. Lenže kvôli tomuto sa predsa nerozvádzajú. Všetci hovorili, že ona a Martin sa k sebe dokonale hodia..
Samozrejme, Zuzana nebola slepá a všimla si, že manžel sa v poslednej dobe zmenil. Nie, nezášiel po práci nikde. Ale viac sa staral o seba. Dôkladne vyberal kravaty ku košeliam, urobil si moderný účes.
“Prečo nenosíš šaty?” spýtal sa raz.
“Prečo nenosím? Nosím, na sviatky,” odpovedala prekvapená Zuzana.
Nikdy predtým ho nezaujímalo, čo má na sebe.
“Dnes vyzeráš bledo. Necítiš sa dobre?”
“Vždy som taká. Čo na mňa stále hádžeš?” vybuchla Zuzana.
Raz sa predsa len nalíčila, začervenala líca a takto išla do práce.
“Umy to, nesluší ti to,” hodil na ňu manžel, keď ju večer uvidel.
“A v práci mi celý deň robili komplimenty,” urazene povedala Zuzana, no poslušne si odstránila make-up.
“Čakala som, že teraz budeš každý deň chodiť do práce nádherne upravená,” povedala kolegyňa zajtra, keď ju videla bez líčenia.
“Manželovi sa to nepáčilo,” odpovedala.
“Len si uvedomil, že keby si takto vyzerala každý deň, zožltne od závisPo tejto skúsenosti Zuzana pochopila, že niekedy musíš stratiť všetko, aby si našla samu seba.




