Vieš čo, ešte predtým, než som sa oženil s mojou drahou manželkou, Ivankou, som tri roky robil v zahraničí. Šlo to dosť ťažko, ale našporil som na vlastný byt. Hneď po svadbe sme začali rozmýšľať, že si kúpime niečo svoje, tak sme sa pustili do hľadania. Trvalo to dosť dlho, ale nakoniec sme narazili na super trojizbový byt v centre Bratislavy, neďaleko od potravín a školy proste ideál. Bol však dosť drahý a potreboval poriadnu rekonštrukciu. Mal som našetrené na byt, ale na prerábku už nie. No to nás neodradilo, povedali sme si, že je to pre nás správna voľba.
Byt bol svetlý, izby priestranné. Keď sa podarilo všetky papiere vybaviť, bez váhania sme sa presťahovali. Rekonštrukcia mohla trvať aj dlhšie, tak som poprosil svokru o pôžičku, že by som ďalej pracoval v zahraničí a peniaze jej potom hneď vrátil. Ale odmietla vraj ich potrebuje pre svoju mladšiu dcéru, ktorá ešte študuje.
Takto prešli štyri roky. Všetko sme si doma robili sami, kupovali nový nábytok, renovovali byt. Fakt sme makali. Potom sme si uvedomili, že by sa zišla aj auto, tak sme začali šetriť aj na to. Po pár mesiacoch nám Ivanka oznámila, že čakáme bábätko boli sme neskutočne šťastní.
Niečo posledné mesiace svokra začala chodiť akoby každý deň na návštevy. Stále si niečo šepkala s Ivankou, nikdy som nepočul, čo to vlastne riešia. Nakoniec som sa dozvedel, že jej druhá dcéra ju vyhadzuje z domu. Pribrala si domov svojho frajera a chce sa vydávať. Ten mladík ju vraj nemá veľmi v láske, tak jej dal ultimátum: buď on, alebo mama. Jasné, dcéra si vybrala frajera.
Svokra teraz nemá kde bývať. Všetky úspory dala mladšej dcére a tá jej teraz povedala, že keď jej nekúpi vlastný byt, nech si ide bývať niekam inam. Mladí dvaja nechcú bývať s ňou. Tak sa svokra rozhodla, že sa nasťahuje k nám. Vraj máme dosť miesta a bude to fajn pre všetkých.
Keď som to zistil, hneď som povedal, že to nikdy nedovolím.
Keď sme potrebovali peniaze, svokra nám nepomohla, odmietla. A teraz nás chce využiť. Som proti tomu, nejdem to dovoliť. Neviem, ako presvedčiť Ivanku, aby s tým nesúhlasila. Svokra má svoj byt, nech si ho háji. A jej dcéra nech si vyrieši, kde budú žiť s frajerom ona sama.




