Moja rodina sa zišla pri stole, no otec nebol nikde. Srdce mi okamžite zaplavili obavy a strach.

Vieš čo, mal som len tri roky, keď sme s otcom zostali v rodine úplne sami. Mamu som v podstate nikdy nepoznal odišla za iným chlapom a viac sa o nás nestarala. Oco sa však nikdy nepokúsil začať nový vzťah, celý svoj život obetoval, aby ma vychoval ako svojho jediného syna.

Keď som dospel, vyštudoval som a potom som si zobral za ženu Martinku krásne slovenské meno, že? Riešili sme, kde vlastne budeme žiť. Oco mal veľký dom v dedine, s kopou miesta, ale obaja s Martinkou sme mali robotu v Bratislave a dochádzanie z dediny by bolo o držku. Oco vtedy prišiel s tým, či nepredáme jeho dom a nekúpime si v meste menší byt. Dal som na jeho slovo, predali sme dom a všetci traja sme začali bývať spolu.

A potom prišiel na svet náš synček Adamko, s ktorým nám dedo veľmi pomáhal, keďže Martinka sa starala o domácnosť a ja som robil, kým nám držiava peniaze. Naša rodinka fungovala úplne super, kým Martinka nezistila, že čakáme ďalšie dieťa.

Predstava, že budeme štyria v dvojizbovom byte, bola celkom náročná. Zobral som si druhú robotu, začal som hľadať spôsoby, ako zarobiť viac eur, aby sme si časom mohli dovoliť väčšie bývanie. Raz keď som prišiel domov po šichte, všimol som si, že oco nie je nikde. Všetci stáli pri stole, ale on nikde Okamžite som dostal zlý pocit, čo ak sa niečo stalo? Martinka povedala, že si šiel von vyvetrať hlavu.

Lenže keď ani v noci neprišiel domov, bol som už fakt v strese. Potom sa ukázalo, že s Martinkou sa chytili do hádky. Vieš, tie tehotenské hormóny, malé bývanie, dusno všade veľa ľudí a do toho ďalšie bábätko… Vyletela na neho, že je už navyše. Keď som to počul, normálne ma zaliala zlosť. Skočil som do auta a išiel som ho hľadať. Našiel som ho nakoniec na lavičke v parku, smutného, so slzami v očiach nikdy predtým som ho takého nevidel a tak mi to trhalo srdce. Kľakol som si pred neho a prosil ho: Oci, prepáč aj Martinka to ľutuje. Nechcela to povedať tak, ako to vyznelo, vieš, v akom je rozpoložení.

Po hodine sme sa všetci vrátili domov, ale oco bol v izbe zavretý a cítil sa fakt zle. Sadol som si s Martinkou a povedal jej na rovinu, že ak sa to zopakuje, že oco dostane pocit, že je doma navyše, bude musieť ona odísť, aj keď je tehotná. Proste u nás doma musí byť pohoda a spokojnosť pre každého, inak to nemá zmysel. Vždy mi išlo o to, aby naša rodina bola jeden tím a všetci mali svoje miesto.

Rate article
Wyznaj Sekret
Moja rodina sa zišla pri stole, no otec nebol nikde. Srdce mi okamžite zaplavili obavy a strach.