Moja bývalá manželka ma úmysel žalovať ma o polovicu domu, ale nečakala, že som na všetko dopredu myslel.
Môj vzťah s bývalou sa skončil v súdnej sieni. Nebudem rozoberať, kto je vinný a kto nie v manželstve sú vinní vždy obaja.
Lenže realita je taká, že moja druhá žena si našla milenca. Je to zámožný podnikateľ, ktorý sem prišiel pred rokmi a neskôr si v našom meste otvoril malú kaviareň. Najprv sa snažila ich vzťah tajiť, no časom sa prestali ukrývať úplne.
Potom prišla a postavila ma pred fakt, že podáva žiadosť o rozvod a žiada polovicu nášho domu. Čakala, že sa rozčúlim a začnem sa obávať, no byt bol kúpený výhradne z mojich poctivo zarobených peňazí. Bývalá s ním nemá nič spoločné, iba že v ňom bývala dva roky. A teraz si dovoľuje vzniesť nároky.
Prijal som to pokojne. Ani som sa nepokúšal ju odradiť od súdu. Len som čakal, kedy prehrá a zaplatí súdne poplatky. Už som mal skúsenosť s prvou manželkou. Súdny spor trval vyše tri roky, lebo sme sa nevedeli dohodnúť. Každé stretnutie v súde skončilo škandálom.
Prvá manželka nakoniec dosiahla svoje vydojila ma o polovicu môjho majetku. Narazila na dobrého právnika. Moja ex ma nechala bez bytu, ktorý som zdedil po otcovi.
Ale s druhou ženou som už postupoval rozumnejšie. Ešte pred svadbou som mal byt, ktorý som sám zrekonštruoval, no bol zapísaný na môjho brata. Je to človek, ktorému bezvýhradne dôverujem. A keď prišiel čas na rozvod, ukázalo sa, že nič nemám. Po prvom nešťastnom manželstve ma už žiadna žena neoklame.




