Môj otec nás opustil, keď som mal len 12 rokov – nechal mňa aj moju mamu bez domova a bez akejkoľvek pomoci.

Otec nás opustil, mňa aj mamu, keď som mala len dvanásť rokov. Zostali sme bez strechy nad hlavou, bez istoty a bez pomoci. Neobťažoval sa ani zavolať políciu, akoby na nás úplne zabudol. Keď som mala pätnásť, prišli k nám domov mladí manželia, ktorí tvrdili, že otec im sľúbil našu izbu.

Mama sa ho na to pýtala, no on bezcitne povedal, že oni sú mu ako vlastné deti. Mama to neuniesla, nedokázala žiť v spoločnom byte, a preto ho predala. Časť peňazí odovzdala človeku, ktorého otec považoval za “svojho”. Zvyšok využila na kúpu dvojizbového bytu cez realitnú kanceláriu na internete. Aby som jej pomohla splácať hypotéku, musela som na roky odložiť školu a nastúpiť do práce.

Napokon mama zomrela a mne zostal rok na doplatenie zvyšku úveru. Práve v tých najťažších dňoch sa otec zrazu objavil, vyhodený novou ženou na ulicu. Bol už starý, chorý a s nízkym dôchodkom – v podstate bezdomovec. Prišiel za mnou pre pomoc. Keď som ho uvidela stáť predo mnou, nedokázala som sa ovládnuť a opýtala som sa, či je len bezcitný alebo aj úplný hlupák. Po dvadsiatich rokoch nezáujmu, keď sa o mňa nestaral, keď mi vzal byt, na ktorý som mala právo, zničil mi šance na vzdelanie a vniesol do môjho života biedu, naozaj čakal, že ho privítam s otvorenou náručou?

Vo mne už preň nebolo žiadne zľutovanie. “Možno si zaslúži ľútosť niekoho iného, ale určite nie moju,” hovorila som si v duchu. Vždy urobil viac pre cudzieho človeka, ktorého pokladal za vlastné dieťa, a mňa ignoroval. Pevným hlasom som mu povedala, že ak chce pomoc, nech sa obráti na toho, koho si vybral namiesto mňa, nie na dcéru, ktorú tak dlhé roky opustil. Požiadala som ho, nech na mňa aj moju adresu navždy zabudne. Nikdy nebol a nikdy nebude mojím skutočným otcom.

Rate article
Wyznaj Sekret
Môj otec nás opustil, keď som mal len 12 rokov – nechal mňa aj moju mamu bez domova a bez akejkoľvek pomoci.