Pýtate sa ma, ako som sa ocitla v tejto fáze svojho života a ako som dokázala niečo také prijať no poviem vám, že všetky ženy, ktoré milujú, sú slepé. Aj ja som bola slepá. Celý život som sa snažila a učila. Mama mi od malička opakovala, že ak chcem mať pekný život, musím tvrdo pracovať. Hovorila mi tiež, že žena má byť silná a nezávislá, aby sa v prípade problémov dokázala o seba postarať sama.
Zdá sa však, že práve táto rada mi v živote riadne zamiešala karty. Keď som sa stretávala s chlapmi, bola som až príliš samostatná a máloktorý muž mal o mňa záujem. Vtedy väčšina mužov chcela nežnú ženu, o ktorú sa môžu starať a ukázať svoje mužstvo. Ja som sa starala o seba sama.
Potom som sa naplno vrhla do práce. Bola som stará dievka až do 35 rokov, kým som nestretla Tomáša. Sme rovnako starí. Najviac ma prekvapilo, že moju nezávislosť prijal. Nikdy na nič netlačil, nepomáhal mi, ak som povedala, že to zvládnem sama. Nikdy mi nedával kvety ani mi nešepkal sladké slová, ktoré som neznesla. S ním som bola partnerkou na rovnakej úrovni. Mala som vedieť, akú cenu bude mať táto takzvaná rovnosť, ktorá v skutočnosti vôbec neexistovala.
Zobrali sme sa a on sa presťahoval ku mne. Tomáš nemal vlastný byt, býval s mamou v Trnave. Ja som nechcela bývať so svokrou poznala som príliš veľa príbehov a vôbec som o to nestála. Prvý mesiac mi Tomáš z výplaty nedal ani cent, tvrdil, že spláca malú pôžičku na maminu operáciu. Nič som mu nevyčítala, bola som chápavá. Veď sme rodina nech splatí dlh, potom všetko zvládneme spolu.
Lenže sedem mesiacov sa nič nezmenilo. Stále vravel, že má malú výplatu, že mu znížili pracovné hodiny, alebo mal nejaký iný dôvod. Po celý čas som platila za jedlo, zábavu a energie ja. Potom začal hovoriť, že šetrí na chalupu na Liptove. Na dovolenky, že vraj. Ale za päť rokov mi neukázal ani jeden výpis z účtu. Sme rodina. Tak som sa s ním pohádala ako je možné, že ho už päť rokov živím? To nie je normálne. Zbalil si veci a odišiel k mame. Tak jednoducho.
Po troch dňoch som ho už nedokázala nechať tak, tak som ho priviedla späť. Opäť to isté nechce mi dať žiadne peniaze na nič. Som už neskutočne vyčerpaná. Chcela by som si dopriať ženské radosti, ale nemám žiadne voľné peniaze všetko utrácam na rodinu. Čo mám robiť? Rozviesť sa? Má vôbec nádej, že sa zmení?




