Mala som devätnásť rokov, keď ma požiadal o ruku Marek, s ktorým som chodila už rok. Vedela som, že je to ešte skoro a že už nebudem môcť chodiť von s kamarátkami tak ako doteraz. Ale Marek pôsobil veľmi spoľahlivo a čestne. Bala som sa, že už lepšieho nenájdem, a tak som sa stala jeho manželkou.
Začali sme bývať u jeho rodičov. Moji rodičia majú veľký rodinný dom neďaleko mesta dostali sme tam celé druhé poschodie pre seba. Treba povedať, že Marekovi rodičia sú dobre zabezpečení a aj Marek mal v čase svadby dobrý príjem, takže ja som si pokojne mohla dokončiť vysokú školu.
O dva roky sa nám narodila dcérka, ktorá Mareka nesmierne potešila. No potom prišli nečakané problémy: Marek zrazu prišiel o prácu. Jeho rodičia mu ponúkli miesto v rodinnej firme, no Marek, tvrdohlavý ako vždy, chcel byť samostatný a všetko zvládnuť sám. Práve vtedy mu kamarát navrhol vycestovať za prácou do zahraničia. Marek súhlasil.
Dohodli sme sa, že pôjde len na jeden rok, aby sme mali nejaké peniaze do začiatku a možno si kúpili niečo vlastné. Keď však ochutnal veľké peniaze, po roku sa síce vrátil, ale hneď oznámil, že odchádza znova tentoraz na dva roky. Chcel nám zabezpečiť byt v Bratislave, aby sme už neboli závislí od rodičov. Táto jeho snaha bola síce chvályhodná, ale čo ja a naša dcéra? Marek sľúbil, že príde aspoň párkrát za rok a to aj dodržal. Takto to však napokon trvalo celých päť rokov. Bola som už natoľko osamelá, že mi z toho občas šibalo.
Jedného dňa mi napísal na Facebooku istý muž, trochu starší odo mňa. Zahrňoval ma komplimentmi a vyznával mi krásu a želanosť, čo som od Mareka už dávno nepočula. Písali sme si asi mesiac a potom sme sa stretli osobne. A tam sa stalo všetko. Podviedla som manžela. Cítila som sa s ním tak dobre, že sme sa stretli ešte párkrát. A ako to už býva, o dva mesiace sa Marek vrátil domov natrvalo. Hovoril mi krásne slová, dokonca mi kúpil byt. Začalo ma zožierať svedomie. Priznala som mu, že som ho podviedla, a nie raz. Čo nasledovalo?
Marek ma vyhodil z bytu. Chcela som ísť k milencovi, ale ten hneď povedal, že nemôže vraj práca a všelijaké výhovorky. Skrátka, pre neho som bola len dočasná záležitosť. Marek už podal žiadosť o rozvod, dcérka býva teraz so mnou u mamy, ale Marek sa mi vyhráža, že si ju vezme k sebe. Je mi tak strašne hanba, ako som mohla Mareka oklamať, prečo som naňho radšej jednoducho nepočkávala…




