Minulý mesiac mal môj syn narodeniny. Povedala som mu, že prídem ako hostka.

Vieš, keď ti poviem, že som vychovala troch synov, tak ten, kto mal doma štyroch chlapov, určite presne vie, o čom hovorím. Ja proste neviem pochopiť, ako môže byť v byte neporiadok, povyhadzované veci alebo nepripravený obed a večera. Teraz mám 52 rokov a vždy som bola presvedčená, že žena by mala vytvoriť domov taký, kam sa muž rád vracia, kde je útulno a bezpečne. Ale moja nevesta to pravdepodobne vidí úplne inak.
Najstarší syn, Michal, sa pred dvoma rokmi rozhodol oženiť, a o deväť mesiacov prišla na svet malá Ema. Michal mal vtedy 28, jeho žena Lenka len 20 rokov. Lenka ešte študovala, ale môjho syna rozdiel veku netrápil.
Keď bola Lenka tehotná, mala naozaj nepríjemnú povahu stále Michala niekam posielala, raz po jablko, o chvíľu na pomaranč, potom zrazu chcela kvety. Syn sa s ňou nikdy nehádal, vždy splnil, čo si zaumienila. Mysleli sme si, že po pôrode sa to zmení, ale mýlili sme sa.
Lenka porodila, kojila Emu ledva dva mesiace a tým to skončilo. Potom Michalovi rovno povedala, že je nevyspatá a chce si oddýchnuť. Vieš, môj syn je naozaj chápavý a dobrosrdečný, tak ma poprosil, či by som Lenke aj s dieťaťom neprišla na chvíľu pomôcť. Jasné, nemohla som odmietnuť.
Tak som s malou Emou bola ja, zatiaľ čo Lenka celý deň behala po kozmetických salónoch a masážach, domov sa vracala až podvečer a ani vtedy sa jej nechcelo nič variť Michalovi, hoci prišiel hladný z práce. Celý týždeň som bola u nich, no Lenka sa úplne odviazala vstávala pravidelne na obed, všetko nechala na mňa a žila si podľa seba. Nakoniec som po mesiaci už nevydržala a oznámila, že sa musím vrátiť domov. Lenka bola samozrejme urazená.
Veľmi dobre som videla, že Lenka nie je ešte zrelá na samostatný život. Čas od času som k nim prišla na návštevu, ale vždy ma zarazil neporiadok a prázdna chladnička. Proste sa jej ani nechcelo navariť malej alebo Michalovi.
Vieš, ja som vychovala troch synov, takáto nezodpovednosť je mi proti srsti. U nás Michal vždy vedel, že doma je jedlo a poriadok. Minulý mesiac mal Michal narodeniny, tak som k nim prišla s tým, že hádam Lenka aspoň navarí nejaké jedlo na oslavu. A čo spravila? Objednala pizzu a sushi za 40 eur!
Nerozumiem, prečo to Michal strpí. Myslím si, že to bude aj tým, že pred svadbou spolu nebývali a on poriadne nevedel, aká Lenka v skutočnosti je… Vidím, že ho to trápi, ale stále mlčí a nič jej nepovie.
Stále rozmýšľam, ako docieliť, aby sa Lenka konečne začala správať tak, ako by sa patrilo na manželku a matku. Len sa bojím, aby sa mi Michal po tom neodcudzil. Viem, že mám rešpektovať jeho výber, ale nedá sa na to pozerať bezmocne. Fakt sú všetky nevesty takéto?
Čo by si mi poradila? Mala by som sa s Lenkou porozprávať, alebo je lepšie držať jazyk za zubami? Pri káve by som na to potrebovala počuť tvoj názor.

Rate article
Wyznaj Sekret
Minulý mesiac mal môj syn narodeniny. Povedala som mu, že prídem ako hostka.