Zuzana mala veľmi ťažký pôrod a lekári jej po ňom oznámili, že už nebude môcť mať ďalšie deti. Keď to jej manžel vypočul, celkom ochladol voči svojej žene. Takto prešlo pol roka. Peter nielenže mal pomer s inou ženou, ale jeho milenka bola tehotná. S dvojčatami. Bez váhania teda Zuzanu opustil a nechal ju so svojou malou dcérkou. Zuzana musela vychovávať dieťa sama.
Keď bola dievčatko malé, navštevovala rôzne krúžky. Magdaléna vyrastala ako zvedavé a veselé dievčatko. Od útleho detstva milovala hru s bábikami. Magdaléna ich usádzala do kruhu a učila ich ako pani učiteľka. Zuzana sa nemohla nabažiť svojej dcéry.
Malá sa dobre chápala s kamarátmi zo školy a bola medzi nimi prirodzeným vodcom. Neskôr si našla frajera, no ten bol dosť zvláštny. Všetko, čo Magdaléna s ním robila, bolo chodenie na festivaly a rôzne mládežnícke akcie. Magdaléna hrala na bicie, jej chlapec na gitare. Čoskoro mali kapelu, ktorá začala koncertovať po Slovensku a žali úspechy. Dvojica si žila bezstarostne. Rokmi sa však Zuzana čoraz viac trápila kvôli dcére. Už sa nevedela dočkať vnúčat. Magdaléna mala vtedy už 29 rokov.
Dcéra moja, už je na čase, aby si začala myslieť aj na dieťa, povedala jej jedného dňa.
Mami, chceš, aby som bola ako teta? Má štyri deti a okrem nich nič nevidí. Je toto život? Celé dni sedí doma, varí, upratuje a hrá sa s deťmi.
No nemusíš byť ako teta, stačí jedno dieťa a hotovo.
Mami, musíš to prijať, nechceme deti. A ak sa raz niečo zmení, vezmeme si dieťa z detského domova.
Ale svoje vlastné je predsa len lepšie. Zamysli sa nad tým.
Mami, nechcem sa o tom už rozprávať.
Nakoniec sa Magdaléna rozhodla povedať mame pravdu. Možno sa časom niečo zmení…



