Muž vychovával svoju dcéru sám. Jeho jedinou túžbou bolo, aby z nej vyrástla naozaj slušná a dobrá osoba. Nešetril žiadnou námahou ani peniazmi, pracoval tvrdo, len aby jej mohol dopriať všetko potrebné. Dcérin život nebol jednoduchý, stratila svoju mamu veľmi skoro.
Dcéra trpela tým, aký osud ju postihol. Ostatné deti ju neraz posmešne škádlili, čo ju privádzalo k slzám a obavám. Muž ju vždy utešoval, vysvetľoval jej, že život je občas nevyspytateľný a veci sa dejú neplánovane. Otcovská láska bola hlboká, v ťažkých chvíľach jej to dával najavo s úprimnou vrúcnosťou.
Najmilšou sviatkou pre jeho dcéru bol vždy Silvester. Tešila sa naň, snívala, že sa jej splnia všetky priania. Škola pravidelne pripravovala darčeky k tejto príležitosti a deti si obliekali kostýmy či krásne karnevalové šaty. Hoci muž mal stále finančné ťažkosti, aj tak sa snažil, aby jeho dcéra vyzerala v tento deň nádherne. Dokonca jej raz kúpil takú peknú šaty, že sa z nej stala hviezda večera spolužiaci ju obdivovali za jej výnimočný vzhľad. Dcéra bola šťastná, ďakovala otcovi neustále a s veľkou vďačnosťou.
Dcéra dospievala. Po skončení gymnázia odišla do Bratislavy študovať na univerzitu. Všetko išlo podľa jej plánov, bola totiž vždy veľmi bystrá. Život vo veľkom meste ju začal meniť objavila čaro peňazí, stala sa vypočítavou. Začala sa stretávať s mužmi, ktorí jej ochotne kupovali drahé veci a zvali ju do reštaurácií.
Keď zistila, že je tehotná, začala sa pripravovať na svadbu. Bola spokojná jej vyvolený bol bohatý. No ani len nepomyslela na to, že by pozvala otca či ostatnú rodinu na obrad. Namiesto toho otcovi poslala správu, v ktorej ho žiada, aby nechodil. Napísala mu, že svadba bude len pre bohatých ľudí a on medzi nich nepatrí.
Muža jej správanie nesmierne zranilo. Roky jej venoval všetku svoju energiu, bol jej oporou a pomáhal vo všetkom. Zaslúžil si takéto zaobchádzanie? Po dlhom premýšľaní sa predsa len rozhodol a vybral sa do mesta.
Keď nastal čas blahoželania mladomanželom, otec pristúpil k dcére, podal jej maličký kyticu, pobozkal ju na líce a poprial jej veľa šťastia. Potom sa ticho otočil a odišiel. Dcéra ostala stáť ako skamenená, hanbila sa a vo vnútri sa hnevala na svoje nesprávne rozhodnutie. Ako sa mohla takto zachovať k najmilšiemu človeku?
Utiekla za otcom, plakala a prosila ho o odpustenie. Sľúbila, že už nikdy neurobí takúto hroznú vec.




