Keď som bol v práci, môj manžel odišiel vyzdvihnúť deti a keď som k nemu prišiel, neotvoril mi dvere.
Teraz bývam so svojimi rodičmi v Bratislave a moje deti bývajú u manžela. Nie preto, že ich veľmi miluje, ale preto, že si rozhodol, že ma takto potrestá.
Naše stretnutie začalo dobre. Predstavili sme sa cez spoločného priateľa. Mali sme sa radi a tak sme sa rozhodli nečakať s výkonom svadby. O rok neskôr sme sa zosobášili. Už som očakával dieťa. Naši rodičia nám pomohli hľadať bývanie kúpili nám skromný jednopokojový byt. Bol malý, ale bol to náš vlastný priestor.
Hneď po narodení nášho syna sa začali problémy. Môj manžel nebol pripravený na to, že bábätko je náladové a v noci neprespí. Otravoval ho roztrúsený hračky a napnuté plienky. Nezobral si ani na to, že musím neustále starať o syna.
O rok neskôr prišla ďalšia dobrá správa znova som očakával dieťa. Narodila sa dcéra. Vzťah k manželovi sa ešte viac zhoršil. Život v jednopokojovom byte sa stal neútulným. Často bol podráždený a my sme sa neustále hádali.
Manžel mi všetko pripisoval na mňa že rodičia nám nedali vhodné bývanie, že som po dvoch pôrodoch pribudla, že som zlá matka, že deti sú hlučné a pod. Videla som, ako sa rodina pomaly rozpadá.
Rozhodla som sa dať deti do materskej škôlky a hľadať si prácu. Doteraz som bola doma. Bohužiaľ, manžel čoraz častejšie prichádzal domov opitý. Počet požiadaviek proti mne a deťom rástol. Rozhodla som sa, že ho opustím a s deťmi si nájdem nájomný byt, keď budem mať svoje peniaze.
Našla som prácu a stretla pekného muža. Začali sme sa stretávať, čo mi poskytlo úľavu. Domov už nečakal nič dobré len upratovanie, pranie, varenie, žehlenie a opitý manžel.
Jedného dňa som to už neznesla a urobila rozhodnutie. Vzala som deti a odišla som. Niekoľko dní som bola u rodičov a potom som si prenajala byt. Jedného dňa, keď som bola v práci, prišiel manžel do škôlky a vzal deti so sebou. Išla som k nemu, a on jednoducho neotvoril dvere, hoci bol doma.
Teraz mi položil podmienku: buď sa vrátim domov, alebo podá rozvod a deti zostanú u neho, pričom budem platiť výživné. Bojím sa, že tak urobí, lebo má milenecké vzťahy a súd by mohol rozhodnúť v jeho prospech.
Najhoršie je, že sa o deti vôbec nestará. Používa ich len na manipuláciu so mnou. V hlave viem, že ak nevyhoviem jeho podmienkam, deti ho čoskoro prestanú snáď tolerovať a vrátia sa ku mne. Ale ako dlho mám čakať, neviem.




