Čo je to za ‘dedinské’ šaty?” Sestra ma ponížila pred všetkými. Môj “darček” ako odpoveď ju prinútil utiecť…

„Čo to má byť za dedinské šaty?“ – zosmiešnila ma sestra pred všetkými. Môj „darček“ ju potom donútil utiecť…

Predstavte si tú scénu. Moja Zuzka – módna ikona, stále chudá ako tyčka, všetko musí byť trendy. A ja? Ja som obyčajná žena. Sem-tam pribrala, sem-tam nejaká vráska. No čo, život ide ďalej, čo už.

Každé naše stretnutie sa pre mňa menilo na malé mučenie. Ona to robila asi nie zo zlého úmyslu, ale z „najlepších pohnútok“. Príde ku mne, prejde ma tým svojim röntgenovým pohľadom a začne:

„Katku, oj, toto šaty ťa trochu nezvýrazňujú? Vyzerajú ako po babke.“
„Katku, čo to máš za účes? Pridáva ti aspoň päť rokov.“
„Ó, dievčatá, čo to máš za odtieň rúžu? To už nikto nenosí aspoň desať rokov!“

A to všetko s takým milým, „súcitným“ úsmevom. No nie je to rozkošné? Ako keby mi chcela pomôcť. A ja som po každom takom „komplimente“ týždeň nevedela pozrieť do zrkadla.

Bolí to? Ešte ako! Ja nie som žiadna modelka, a ešte ma rodina stále „povzbudzuje“.

Najprv som to zvyšku znášala, žartovala som, menila tému. Ale poslednou kvapkou bol mamin jubilejný večierok.

Tak som sa pripravovala! Nové šaty, úprava, make-up. Cítila som sa ako kráľovná!

Všetci sme sa stretli v reštaurácii. Hostia, rodina, všetko v najlepšom. A tu prichádza moja milá Zuzka, prejde ma pohľadom a tak hlasno, aby všetci počuli, vyhrkne:

„Katku, čo to máš za šaty? To snáď nie je vtip? Vyzeráš ako naša teta Mária z dediny! Keby si sa ma opýtala, poradila by som ti niečo slušné!“

V tej chvíli mi bolo, akoby sa zem podo mnou rozpadla. Urobila to pred všetkými! A kde je potom sviatok?

A vtedy sa vo mne niečo zlomilo. Dosť! Dávno bolo na čase vrátiť úder. A ja som sa, dievčatá, na tento večer pripravila veľmi dobre…

Nerobila som scény. Načo? Hlboko som sa nadýchla, usmiala sa najsladším úsmevom a prerušila ju uprostred vety.

„Zuzička!“ povedala som hlasno a radostne. „Ďakujem ti! Naozaj si vážim tvoju starostlivosť! Ty si expertka na hľadanie chýb u druhých!“

Zuzka sa rozžiarila. Myslela si, že ju chválim. Nevinnosť je krásna vec.

„Keď si taká vševědúca,“ pokračovala som a zdvihla som z kríža peknú krabičku, ktorú som pripravila vopred, „urobila som ti darček!“

Všetci hostia zvedavo pozreli k nám. Podala som jej krabičku so stuhou. Roztrhla ju s očakávaním, asi čakala parfum alebo niečo podobné.

A vo vnútri, dievčatá, bol pekne vypracovaný certifikát. Na individuálnu konzultáciu s psychológom – téma: „Ako zvýšiť sebaúctu bez ponižovania druhých.“ A samozrejme, prečítala som to nahlas – aby počuli všetci!

„Nech sa páči, sestrička!“ dodala som, keď na mňa vytŕčila oči. „Myslela som, že sa ti to bude hodiť. Pomôže ti byť skutočne sebavedomou – a nie si zvyšovať na mojich chybách!“

Mali ste vidieť jej tvár! Najprv zmätenosť, potom uvedomenie, a potom také červené líca, že by sa pred nimi hanbila aj paprika.

V sále najprv ticho, potom sa jeden strýko nahlas zasmial. A za ním všetci. Všetky jej jedovaté poznámky vyšli von! Chcela ma ponížiť, ale nakoniec zostala na suchu ona.

Koniec bol rýchly. Zuzka niečo zamrmlala, schmatla tašku a vybehla von…

A áno, pomohli sme sa. Sme predsa sestry.

A odvtedy, verte-neverte, už nikdy nekritizovala môj vzhľad. Keď sa stretneme, rozprávame sa len o počasí. A viete čo? Je to pekné.

Taká je moja rozprávka. Ďakujem, že ste dočítali až sem! Ak sa vám páčila, dajte like – bude mi to milé! A určite napíšte do komentárov, či ste zažili niečo podobné. A ak to pošlete kamarátke – ešte lepšie!

Rate article
Wyznaj Sekret
Čo je to za ‘dedinské’ šaty?” Sestra ma ponížila pred všetkými. Môj “darček” ako odpoveď ju prinútil utiecť…