„Až po svadbe!“ – povedala svojmu snúbencovi

Vieš čo sa mi dnes stalo? Predstav si, vychádzam z fitka, a pozerám, že mám sedem zmeškaných hovorov od mamy. Hneď sa mi rozbúšilo srdce, veď mama nikdy nevolá toľkokrát za sebou! Potom som si prečítala jej správu: Zavolaj mi naspäť! Aj keď už bolo skoro jedenásť, musela som jej zavolať. Mama je dosť nervózna a kvôli hlúpostiam vie byť hore celú noc, vieš.

Volala som jej teda a keď som vošla domov, mama tam sedela so slzami v očiach a povedala mi, že sa stalo niečo veľmi vážne, vraj možno ani nebude svadba. Fakt som si vtedy myslela, že sa jej niečo stalo.

Moja sestra Klaudia má iba dvadsaťtri a je mimoriadne šikovná dizajnérka. Nedávno skončila školu, hneď si našla prácu, najprv robila na polovičný úväzok, potom sa zamestnala tam, kde mala prax. Klaudia bola pre všetkých vzorom, nielen v práci, ale aj v súkromí. Teda, až do toho dňa.

Chodila už vyše roka s Filipom, chalanom, ktorý je o tri roky starší. Býval sám, pracoval, šetril si na dom, bol slušný a vystupoval na úrovni.

Klaudia a Filip si už objednali termín na matrike, svadba mala byť o pár týždňov.

Ale potom… Klaudia dostala cez sociálne siete správu od nejakej ženy. Človek by si povedal, že to bude nejaký omyl, veď s takými správami sa nič nerieši. Tá žena mala asi štyridsať a napísala: My sa síce nepoznáme, ale ja ťa poznám dobre a myslím, že by si mala vedieť niečo pred svadbou… Klaudia si pozrela jej profil, nič extra nenašla, takže si myslela, že to bude nejaká blbosť.

Lenže tá cudzia pani ju začala bombardovať správami z rôznych profilov. Nakoniec sa dohodli na stretnutí v kaviarni blízko Klaudinej práce. Klaudia tam sedela, čakala, keď zrazu do kaviarne vstúpila tehotná žena. Najskôr si myslela, že to nebude ona, ale keď videla, že mieri k nej, úplne sa jej zastavil dych.

Ty si Klaudia? Ja som Ela, už viac ako rok sa stretávam s Filipom a za štyri mesiace sa nám narodí chlapček, povedala cudzinka.

Samozrejme, sestra neverila. Veď je to absurdné, nie? Ona a Filip sú spolu viac než rok, o pár týždňov majú svadbu! Tá žena nechcela nič dokazovať, ani sa hádať, len povedala, že Klaudia má jej číslo, môže zavolať, ak bude potrebovať vysvetlenie. A ešte dodala, že môže hovoriť aj s Filipom o tom.

A čo na to Filip? Tu to všetko začalo. Klaudia sa rozhodla, že tie veci budú až po svadbe. Chodili spolu, bozkávali sa, objímali, ale nič viac. Klaudia bola ešte neskúsená.

Filip bol už chalan, ktorý zažil nejaké veci. Bol trpezlivý, ale zároveň netrpezlivý a rozhodol sa, že si nájde vzťah bez záväzkov s Elou na uspokojenie potrieb. Upozornil ju, že nič vážne z toho nebude, nemá s ňou žiadne plány. Ela, ktorá sa práve rozviedla a mala jedno dieťa, dostávala výživné a pracovala. Ten vzťah jej vyhovoval, lebo chápala, že medzi nimi je veľký vekový rozdiel.

Filip povedal, že keď sa narodí dieťa, dá si urobiť test otcovstva a ak bude jeho, pomôže. Ale všetko hodil na Klaudiu, že je to jej chyba lebo on je zdravý mladý muž a jej stredoveké princípy viedli k tomuto.

Teraz Filip prosí Klaudiu, nech ho neopúšťa, lebo ju miluje, Ela bola len na fyzický kontakt, že keby bola Klaudia rozumnejšia, Ela by v jeho živote nebola.

Filip tvrdí, že ak to bude jeho dieťa, bude pomáhať, ale o nejakom bližšom kontakte nechce ani počuť. Ela sa rozhodla dieťa nechať, on jej ponúkol peniaze na zákrok, ona odmietla. Takže je to už jej záležitosť.

Povedz, je Filip naozaj vinný za túto situáciu? Je to len jeho mladosť, ktorá ho ovládla, veď pre mladého chalana bez vzťahu je to vraj ťažké! Alebo by mala Klaudia od takého snúbenca radšej utiecť a absencia intimity nie je predsa výhovorka na neveru. Čo si myslíš ty?

Rate article
Wyznaj Sekret
„Až po svadbe!“ – povedala svojmu snúbencovi