„Až po svadbe!“ – povedala snúbencovi nevesta, po čom si našiel tajný vzťah

Včera večer som vyšla z posilňovne a na telefóne som našla sedem zmeškaných hovorov od mamy. Zavolaj mi späť! stálo v správe, ktorú mi poslala. Aj keď bolo už takmer jedenásť hodín, rozhodla som sa jej zavolať mama je známa tým, že dokáže byť celý večer napätá kvôli maličkostiam, a potom nemôže spať. Požiadala ma, aby som prišla, a keď som dorazila, plakala a povedala mi, že sa stalo niečo hrozné a možno budeme musieť svadbu zrušiť.

Moja sestra, Barbora, má len dvadsaťtri rokov. V našej rodine bola vždy považovaná za vzor: je šikovná, pracovitá a od detstva mala jasný cieľ. Po škole študovala dizajn v Bratislave a po ukončení štúdia našla v priebehu pár mesiacov prácu v renomovanej firme, kde bola na stáži. Osobný život mala usporiadaný, aspoň som si myslela, že je taký až do včerajšieho večera.

Viac než rok chodila s Martinom, ktorý je od nej o tri roky starší. Nebýval s rodičmi, pracoval a šetril si na vlastný byt. Mama si ho obľúbila pôsobil slušne a zdvorilo, presne ten typ budúceho zaťa, akého si predstavovala.

Barbora s Martinom už podali žiadosť na matriku v Žiline a svadba mala byť o dva týždne.

Potom mi Barbora povedala, že jej na sociálnych sieťach napísala neznáma žena. Poznáme sa len cez internet, ale myslím, že by si mala zistiť pravdu pred svadbou… Barbora si prezerala jej profil žena v strednom veku, asi štyridsať rokov. Nemyslela si, že by od nej mohla dostať niečo zásadné.

Ale cudzinka jej začala písať z rôznych účtov a nakoniec sa dohodli, že sa stretnú v kaviarni neďaleko Barborinej práce.

Mama bola pri tom, a keď zistila, kam ide, pohádala sa s Barborou, aby na také stretnutia už nikdy nechodila. Barbora sedela pri stole, keď do kaviarne vošla tehotná žena. Najskôr si ju nevšimla, až keď sa pri nej zastavila.

Ty si Barbora? opýtala sa žena, ako keby sa poznali. Volám sa Eva a už viac než rok som s Martinom. O štyri mesiace čakám syna.

Samozrejme, sestra jej neverila, myslela si, že je to absurdné s Martinom boli spolu viac než rok a o pár dní majú svadbu! Eva nevysvetľovala, nenechala sa presviedčať, len podala Barbore číslo a pokojne odišla. Ak budeš mať otázky, zavolaj mi, povedala jej a navrhla, aby sa porozprávala s Martinom.

Keď sa Barbora vrátila domov a konfrontovala Martina, všetko sa začalo. Barbora sa rozhodla, že spolu budú intímni až po svadbe celé mesiace sa len bozkávali a objímali, nič viac. Mama nás vychovávala sama, viedla nás k hodnotám, čítali sme knihy… Dnes? Zdalo sa mi to nemožné, že v dnešnej dobe mladí ľudia ešte dodržiavajú také zásady, ale v našej rodine to tak bolo.

Martin, ako mladý muž, mal už skúsenosti. Čakal, snažil sa byť trpezlivý, ale vo výsledku si našiel spôsob, ako uspokojiť svoje potreby inde. S Evou sa stretol náhodne, na začiatku vzťahu jasne povedal, že od toho neočakáva nič vážne, a Eva to akceptovala.

Eva sa nedávno rozviedla, mala jedno dieťa, dostávala slušné alimenty a pracovala. Nechcela nič od Martina, vedela, že sú medzi nimi roky rozdielu.

Martin sľúbil, že ak sa narodí dieťa, urobí test otcovstva, a ak bude jeho, bude finančne pomáhať, ale sám Barbore povedal, že je to jej vina je mladý zdravý muž a ona so svojimi stredovekými princípmi prispela k tomu, že vôbec nebola Emma v jeho živote.

Vôbec sme netušili, že Eva by mohla spraviť takú vec, a teraz je otázne, kde bude dieťa vyrastať. Martin Barbore opakuje, nech to nevzdáva, že ju miluje, a Eva bola len ventil. Ak by Barbora bola rozumnejšia, Emma by v jeho živote neexistovala.

Ak sa dieťa narodí a bude Martinovým, bude pomáhať, ale neplánuje s ním komunikovať. Eva sa rozhodla, že si dieťa nechá, Martin jej ponúkal peniaze na interrupciu, ale to bola jej voľba.

Pýtam sa sama seba je Martin vinný? Bola to len mužská energia, prílišná túžba, ktorú nebolo možné kontrolovať? Alebo by mala Barbora od takého snúbenca radšej utiecť, pretože nevera sa nedá ospravedlniť nedostatkom blízkosti?

Noc som mala bez spánku. Je to spravodlivé? Alebo v živote naozaj niekedy stačí trochu rozumu? Sama neviem, kde je pravda a kto má vlastne vo všetkom skutočne vinu.

Rate article
Wyznaj Sekret
„Až po svadbe!“ – povedala snúbencovi nevesta, po čom si našiel tajný vzťah