Nikdy by som si nepomyslela, že sa mi niečo také prihodí. Včera dostal môj manžel hrozný záchvat hnevu.
Je to vždy vyrovnaný človek, preto ma jeho výbuch zlosti úplne zaskočil. Nikdy predtým predo mnou nenadával, ale tentoraz…
Vždy som si myslela, že mám šťastie na pokojného muža. Bola som vydatá iba dva mesiace. Pred svadbou sme spolu chodili tri roky a všetko bolo bezchybné. Bol na mňa vždy pozorný, nikdy ma neponížil ani nekričal. Ani hádky sme nemali.
Tak to bolo až do včerajška.
Odjakživa miloval moje dlhé vlasy, hovoril, že ho vzrušujú. Včera, keď uvidel moje dlhé vlasy na gauči, začal robiť naozajstný rozruch. Stála som tam a nerozumela, čo sa deje.
Začal na mňa kričať, nazval ma špinavou, povedal, že po sebe ani neviem upratať! Veď predsa každá žena stráca vlasy.
Potom mi začal vyčítať, že celý deň nič nerobím, že neviem ani po sebe poumývať, zatiaľ čo on pracuje stále!
Ak ešte raz uvidím niečo také, rovno podávam žiadosť o rozvod! povedal mi nazlostene.
Zostala som ako obarená. Chcela som s ním mať deti, v hlavách som už videla našu starobu, a on mi teraz kvôli jedinému vlasu pohrozil rozvodom. Rozplakala som sa a prvýkrát som plakala kvôli nemu. Po dvoch mesiacoch manželstva… Čo bude ďalej, nemôžem predsa len tak odísť…
Teraz so mnou nechce hovoriť. Bojím sa, že ak začnem hovoriť, ešte dostanem facku, je taký rozčúlený! Je normálne báť sa svojho vlastného manžela?
Mám strach si vysušiť vlasy. Domov sa vraciam s úzkosťou, očakávajúc pri dverách kufor s mojimi vecami.
Čo mám robiť?




